Pomůžeme Vám se založením zahrady tak, abyste si mohli brzy užívat její krásy


Proč mít zdravou přírodní zahradu?

Začnu zdánlivě z opačného pohledu. Většina pozemků a půdy u nás v Čechách (a nejen tady) je dnes v žalostném stavu. Ať už se jedná o zemědělsky využívané plochy, lesy anebo zahrady a zahrádky. Krátkozraké zásahy do přírody, těžká mechanizace, půdní eroze a jednostranné využívání zlikvidovaly úrodný humus, půdy jsou často plné škodlivých látek z umělých hnojiv a postřiků. Podobně je na tom voda, do které se tyto látky dostávají. Zemědělská velkovýroba a lesnictví, tak jak je známe, mají katastrofální důsledky nejen na naši přírodu, ale i na nás samotné. Sledují jen zisk a krátkodobé cíle, snaží se přírodu přeprat.

Ale Matka Země nás živí a nosí, dýcháme její vzduch, pijeme vodu a s takto vypěstovanými a chemicky upravenými potravinami do sebe dostáváme nejen málo živin, ale i zbytky jedů.

Je nejvyšší čas změnit svůj přístup, abychom se všichni mohli uzdravit. Abychom začali žít a ne jen přežívat.  Jíst zdravé potraviny, pít zdravou vodu, moci se plně nadechnout čerstvého vzduchu. Radovat se z našich dětí a vnoučat a vědět, že pro ně i v budoucnu bude na Zemi krásné a bezpečné místo – Ráj na Zemi.

Základem zdravé přírodní zahrady je zdravá půda, plná humusu a kypící životem. Dále je to rozmanitost druhů – rostlin i živočichů (nad zemí i pod ní). Jejich spoluprací vznikají přírodní koloběhy, které zajišťují stabilitu, přirozenou odolnost rostlin a ekologické zdraví. Během pár let můžeme tohoto stavu docílit i na pozemku, který není v ideálním stavu. Stačí znalosti, správné založení zahrady a trochu trpělivosti na počátku. Pak už bude příroda pracovat pro nás J.Hlavní menu

  • Úvodní stránka
  • Proč mít zdravou přírodní zahradu?
  • O nás
  • Reference
  • Fotogalerie
  • Doporučujeme
  • Kontakt