Pomůžeme Vám se založením zahrady tak, abyste si mohli brzy užívat její krásy


O nás

Od dětství byla příroda, zahrada a květiny mým velkým koníčkem, první zkušenosti jsem sbírala na velké zahradě u dědy a babičky. Bez pobytu v přírodě a na zahradě si dnes vůbec neumím představit život. Znamená to možnost tvořit, pozorovat, ochutnávat rozmanité plody, moci se volně nadechnout a těšit se z vůní a pohledu na včely překotně sbírající nektar na květech podzimních aster. Proto také žijeme s 2 dospělými "dětmi" v domku se zahradou v malé vesničce. Je zde velmi krásné okolí, člověk by nevěřil, že pouze 10 km odtud se nachází Ústí nad Labem.

Po vystudování střední veterinární školy jsem léta pracovala v zemědělství, nejdříve jako zootechnička a později jsme na farmě chovali krávy a telátka. Poté jsem 7 let působila ve finančním poradenství. Práce v kanceláři s papíry a čísly mne však přestala naplňovat a srdce mne táhlo zpět k přírodě. Začala jsem intenzivně řešit, co dál. „Náhodou“ jsem narazila na stránky Jaroslava Svobody o ekozahradách a v tu chvíli jsem věděla, že vytváření přírodních zahrad je pro mne to pravé, moje poslání. Po úspěšném absolvování ročního intenzivního kursu ve Skalce u Doks v roce 2010 jsem s radostí opustila stávající práci a šla jsem tam, kam mne srdce táhlo – zpět k přírodě.

V letech 2011 - 2013 jsem se také věnovala psaní článků o rostlinách a biozahradách pro redakci a vydavatelství PRO VOBIS s.r.o.

Při tvoření přírodních zahrad mi pomáhají mé milované a šikovné děti, Petr a Blanka a při realizacích také parta pracovitých a nápaditých "chlapců" v čele s Kurtem Eichlerem.

CertifikátHlavní menu

  • Úvodní stránka
  • Proč mít zdravou přírodní zahradu?
  • O nás
  • Reference
  • Fotogalerie
  • Doporučujeme
  • Kontakt